Druhý semestr byl poněkud nabitější a náročnější. Asi můžu, i když trochu s nechutí po těch letech, přiznat, že nejoblíbenějším předmětem byla Histológia a embryológia. Nejméně oblíbeným asi Zoológia. Žel je to tak. Dalšími předměty, co jsem měl byly Krmoviny a jedovaté rastliny, Biomedicínska štatistika a informatika, Kynologie, Základy ekologie, Angličtina.

Nejnáročnější předmět na přemýšlení, ať už přemýšlení nad informacemi, nebo kritické myšlení byla ekologie. Sice zkouška a vlastně ukončení předmětu easy, ale to nemění nic na tom, že to bylo náročné. Dalším náročným předmětem byla právě zmíněná zoologie. Pardon, ale nejsem paleontolog, abych 4 týdny semestru probíral vznik planety Země a život dinosaurů a který se se kterým mohl reálně potkat ve filmu Jurský park a který tam rozhodně být nemohl. Obecně i testy nebyly z nejjednodušších a závěrečná zkouška trochu na palici. Ale nakonec jsem ji měl na první pokus i s výsledkem C, za což jsem byl nakonec rád.

Celé zkouškové se nakonec povedlo s výsledkem 1,43. Trochu neobvyklé, to jsem měl naposledy asi ve 3. na LF MU. Největší a upřímnou radost mám z Histologie, která mi dopadla jak z praktické, tak teoretické za A!! Hurá, po letech námahy a vyhazovů v Brně, mám zkoušku za sebou. Pak byly ještě dvě A a jedno D.

Předměty nejsou asi až tak těžké, když člověk dává pozor minimálně na cvičeních nebo na přednáškách, něco si zapamatuje, něco zopakuje anebo holt nastuduje. Bavily mě testy z histologie, i když to byl záhul. Třeba jen příprava na praktickou zkoušku, i když ty preparáty znám mi zabrala asi 8 hodin. Ano, poměrně málo, ale to byl jen čas zabraný popisem struktur daného orgánu.

Nejvíc oddechový předmět? Statistika 😀 aspoň pro moji maličkost. 13 týdnů uteklo jako voda a zkouškové bylo letos velmi rychlé. Na což nejsem vůbec, ale vůbec zvyklý…

P.S. Celý semestr distanční výuky!

Kategorie: Nezařazené

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *