Naštěstí vím, jak probíhá zkouškové, takže to nebyl takový šok, jako pro ty, co jsou na VŠ poprvé. Ale pořád má distanční výuka jiné parametry než klasická prezenční.

První zkoušku jsem si dal z Biologie, kterou jsem měl ještě před koncem roku, a to 21. 12. 2020. Hezké datum, ne? Sice datum hezké, ale výsledná známka mohla být lepší. Jelikož jsme nebyli upozorněni garantem, že ve zkouškovém testu se budou body za neúplné nebo špatné odpovědi odečítat. Hezké zjištění až při samotném zkouškovém testu. Díky tomu mám taky známku C.

Druhou zkouškou byla Latinská terminologie. Této zkoušky jsem se bál asi nejvíc, protože byla nejobsáhlejší. Nejvíce možných odpovědí, které se nabízely. Přesto to byla asi nejlepší zkouška v zimáku. Sice Garantka tvrdila, že bude brát ohled jen na výsledek Moodle testu, ale nakonec každý test prošla a ručně přidala body navíc. Takže z D jsem měl nakonec B.

Poslední zkouškou byla Biofyzika, u které jsem myslel, že bude v pohodě. Mýlil jsem se a jak! Pátého ledna jsem měl první termín a nevěřil jsem vlastním očím, že se dá nastavit takto zkouška. Dnes už vím, že dá a že i na jiných VŠ tady v Česku se takové vtipné věci dají zažít. Na 8 vypisovacích otázek jsme měli nějakých 13 minut. Což se nedá stihnout, pokud jedete nepodváděcím způsobem, chcete si otázku v klidu přečíst, porozumět jí a nějak srozumitelně odpovědět. Popište například záření alfa a beta ve 30ti vteřinách i s přečtením otázky 😀 nereálné. První zkouškový termín, abych úspěšně splnil mi utekl asi o bod. Druhý, který jsem měl o necelé dva týdny později mi utekl asi o 0,4 bodu, což teda pěkně naštve. A to tedy první můj zkouškový test byl lehčí než ten druhý. A poslední termín, který jsem měl, byl 2. 2. 2021. Na posledním termínu mi radili tři spolužáci, ano, byla to kolektivní práce, ale hold při takto nastavených podmínkách by byl zázrak to napsat bez podvádění. Sice mě to mrzí, ale… Test jsem u jedné otázky po..kazil a u druhé jsem měl neúplnou odpověď… Čekat na výsledek do večerních hodin je strašně stresující, i po těch letech, když už jsem to zažil asi 100x. Stejně mi výsedek musel říct někdo jiný.. měl jsem 4,5 bodu z osmi, což bylo něco neuvěřitelného, uspokojujícího… 4,5 + 1,6 = 7,1, tedy 71 %, což se rovná výsledku C! Na poslední pokus…

Tím jsem zakončil zimní zkouškové období, abych hned 8. 2. začal další semestr 😀

Kategorie: UVLF

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *